Castel-Sant-Angelo

Archeologische topstukken uit de oudheid raken helaas maar al te vaak ‘zoek’ – dat wil zeggen, ze worden regelrecht gestolen of verdwijnen onder de radar op de illegale markt.

Meestal zijn die topstukken voorgoed verloren. Maar soms weten de Italiaanse autoriteiten ze op te sporen en weer terug te halen. Hoe groot dit probleem van gestolen kunst eigenlijk is? Je kunt het zelf gaan bekijken, in de Engelenburcht in Rome.

Tot en met 5 november zijn daar tijdens de tentoonstelling Capolavori dell’archeologia (Archeologische topstukken) verschillende kunstschatten te zien die ooit gestolen zijn, en daarna netjes weer naar huis gebracht.

Capolavori-2

Capolavori-1

 

Afbeelding 1:
Kouros van marmer uit het Museo Archeologico Nazionale di Reggio Calabria, gestolen en daarna teruggevonden door de Guardia di Finanza.
Afbeelding 2:
Attische roodfigurige vaas (515 v.Chr.), voorzien van handtekeningen van Euxitheos (pottenbakker) Euphronios (vaasschilder) uit het Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia, gestolen en teruggevonden.

De tentoonstelling bezoeken

capolavori_archeologia
Capolavori dell’archeologia: Recuperi, ritrovamenti, confronti

t/m 5 november
Museo Nazionale di Castel Sant’Angelo
Rome

Lees hier meer over de Engelenburcht…

Plaats een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: